Badania ankietowe w zaledwie 24 godziny

Obecnie realizacja badań ankietowych jest naprawdę szybka i jeśli korzysta się z odpowiednich metod, może trwać zaledwie kilkanaście godzin. W jakich sytuacjach jest to możliwe oraz kiedy dokładnie warto skorzystać z takich technik?

Badanie ankietowe w dobę

W ostatnich latach coraz większą popularnością przy przeprowadzaniu badań ankietowych cieszy się technika CAWI. Polega ona na rozsyłaniu kwestionariuszy za pomocą Internetu, dzięki czemu respondent może odpowiedzieć na zadane pytania dokładnie wtedy, gdy ma na to ochotę. Forma ta nie jest więc nachalna, dzięki czemu można liczyć na wiarygodne odpowiedzi.

Platformą, którą można wykorzystać do tego celu jest Badanie-Opinii.pl. Została ona stworzona przez ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat®, którzy zadbali o to, by strona ta była intuicyjna w działaniu i pozwalała na naprawdę szybką realizację badania ankietowego. Dodatkowo liczba zarejestrowanych na niej respondentów przekracza 150 tys. osób, dzięki czemu zleceniodawca może bardzo precyzyjnie wskazać, do kogo kwestionariusze mają zostać rozesłane.

Czas spływania odpowiedzi z takiego badania ankietowego to zazwyczaj około doby. To znakomita informacja dla tych, którym zależy na jak najszybszej realizacji badania ankietowego i którzy chcą jak najszybciej podjąć odpowiednie działania.

W jakich celach korzysta się z badań ankietowych?

Wiadomo już, że realizacja takiego badania przez Internet jest naprawdę szybka. Kiedy jednak dokładnie warto skorzystać z tej techniki?

  • Do badania satysfakcji klientów.
  • Do sprawdzania potrzeb oraz motywów zakupowych konsumentów.
  • Do badania elastyczności cenowej w docelowej grupie.
  • Do sprawdzania skuteczności konceptów reklamowych.
  • Do badania wizerunku marki, również na tle konkurentów.

Z badań ankietowych korzystają jednak oczywiście nie tylko przedsiębiorstwa, bowiem ta technika sprawdza się też choćby do sprawdzania jakości życia mieszkańców, czy do realizacji różnego rodzaju badań społecznych.

Reprezentatywność badań ankietowych

Ważną kwestią jest oczywiście to, czy uzyskane wyniki będą reprezentatywne. W przypadku platformy Badanie-Opinii.pl, na bieżąco sprawdzana jest realizacja próby. Dodatkowo kontrolowana jest rzetelność udzielanych odpowiedzi na kwestionariusze, dzięki czemu zlecający badanie ankietowe mogą być pewni, że wyniki będą rzetelne.

Jak widać badania ankietowe to nie tylko szybkość przeprowadzenia, ale również możliwość ich szerokiego zastosowania oraz pewność co do reprezentatywności grupy. Jeśli chcą Państwo zlecić ich wykonanie, zachęcamy do kontaktu z Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat®, które zaproponuje odpowiednie rozwiązania w tym zakresie.