Pracownicze ankiety CAWI, które każde przedsiębiorstwo powinno przeprowadzać

W zależności od wielkości firmy sposób kontaktowania się z pracownikami jest łatwiejszy, bądź trudniejszy. W dużych przedsiębiorstwach trudniej jest utrzymać zadowolenie pracowników i sprawić, aby czuli się wysłuchani. Kiedy tak się dzieje, pracownicze ankiety CAWI stają się bardzo potrzebnym zadaniem, aby poznać opinie pracowników.

Dostępność różnych rodzajów ankiet pracowniczych

Istnieje wiele różnych rodzajów ankiet, których wykonanie możesz zlecić swoim pracownikom. Jednak wiadome jest, że wypełnianie ankiet nie jest najbardziej ekscytującym zajęciem. Mimo wszystko istnieją narzędzia do przeprowadzania ankiet online, jak SurvGo™, które sprawiają, że proces realizacji ankiety jest prostszy. Osoby wypełniające badania CAWI udostępnione za pomocą tego narzędzia mogą w prosty i szybki sposób wypełnić ankietę. Zapoznaj się, więc z najpopularniejszymi tematami ankiet pracowniczych, które możesz przeprowadzić za pomocą tego narzędzia.

Ankieta dla pracowników rozpoczynających pracę

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jest to wskazówka dotycząca rozmowy kwalifikacyjnej, którą często kieruje się do osób ubiegających się o pracę. Jest ona jednak równie istotna w procesie wdrażania pracowników do pracy. Każda firma, która poważnie podchodzi do procesu zatrudnienia pracowników, musi przeprowadzić ankietę. W dużych organizacjach menedżerowie nie mają tyle czasu, ile potrzebują, aby zwracać uwagę na doświadczenia pracowników. Nie mają zasobów, które pozwoliłyby im uczynić firmę miejscem przyjaznym dla nowych pracowników. Dobra ankieta CAWI dla osób rozpoczynających pracę może dać Ci wgląd w doświadczenia pracowników, którzy rozpoczynają pracę w Twojej firmie. Czy czują się mile widziani? Czy proces wprowadzenia ich do firmy pomógł im we wszystkim, czego chcieli się dowiedzieć? Wprowadzenie nowych pracowników do pracy to ważny projekt. Ankieta dla pracowników pomoże Ci dowiedzieć się, jakie są pierwsze wrażenia Twoich pracowników na temat firmy. Nowe spostrzeżenia, których nie zauważają inni, bardziej doświadczeni pracownicy mogą być niezwykle cenne, a takie informacje zdobędziesz właśnie dzięki przeprowadzeniu ankiety CAWI. Pokazuje ona również nowym pracownikom, że zależy Ci na ich doświadczeniach w Twoim przedsiębiorstwie.

Pytania, które należy zadać w ankiecie dla pracowników wdrażających się do pracy

Ankieta CAWI dla nowych pracowników to doskonała okazja, aby poznać ich opinie i obawy. Dlatego właśnie musisz starannie dobierać pytania. Za pomocą ankiety chcesz zmierzyć jakość procesu wdrażania pracowników do pracy. Chcesz również wiedzieć, czy nowy pracownik jest zadowolony, czy też ma jakieś obawy, które mógłbyś rozwiać. Oto kilka pytań, które warto zadać w ankiecie dla pracowników rozpoczynających pracę:

  • Jak dobrze rozumiesz swoją rolę i związane z nią obowiązki?
  • Czy wiesz, do kogo możesz się zwrócić w razie problemów?
  • Jak dokładnie opisano Ci rolę w procesie rekrutacji?
  • Jak bardzo jesteś zadowolony lub niezadowolony z tej firmy, jako miejsca pracy?
  • Na ile przydatne były rozmowy z menedżerem na temat roli?

Ankieta CAWI dla pracowników odchodzących z pracy

Kiedy pracownik odchodzi z firmy, miejmy nadzieję, że jest to odejście, które nie wywołuje wielu negatywnych odczuć. Jeśli tak jest, powinieneś wiedzieć, co robisz dobrze. Jeśli nie, zdecydowanie powinieneś wiedzieć, co robisz źle. Ważną częścią zarządzania doświadczeniem pracowników jest sprawdzenie, jak czują się odchodząc. Pomogą Ci w tym pracownicze ankiety CAWI. Zatrzymanie pracowników daje Twojej firmie przewagę nad konkurencją. Firmy, które mają wysoki wskaźnik odejść, mają również niską ogólną wydajność. Nie ma w tym nic dziwnego. Jednak trudno jest określić, co sprawia, że pracownicy są zadowoleni i pozostają w firmie. Każde odejście jest cenną okazją, aby dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.  Kiedy pracownik odchodzi z firmy, nadal może być bardzo pomocny dla Twojej organizacji. Może powiedzieć Ci, jakie elementy kultury pracy są dobre, a które nie. Jeśli są jakieś problematyczne elementy, pracownicy mogą Cię o nich również poinformować. W przypadku, gdy w szczególności menedżer powoduje złe doświadczenia pracowników, powinieneś o tym wiedzieć. Ankieta online przeprowadzana wśród pracowników przy wyjściu z pracy jest okazją, aby się tego wszystkiego dowiedzieć.

Można przeprowadzać ankiety CAWI na wiele sposobów – samodzielnie, bądź korzystając z dostępnych narzędzi do przeprowadzania, ankiet online, jak właśnie SurvGo™. Warto, więc przeprowadzać ankiety internetowe, gdyż dzięki nim można zdobyć wiele cennych informacji.