Jaka jest różnica pomiędzy doktorem-mężczyzną, a doktorem-kobietą?

Obydwoje wyglądają zaskakująco seksownie, ale Twój wybór padnie tylko na jednego z nich.

Kiedy mowa o seksizmie, myślimy głównie o nastolatkach, którym wmawia się, że są kiepskie w matmie, chłopakach, którzy wyglądają jak lekarze i dziewczynach, które dla odmiany wyglądają, jak seksowne pielęgniarki. Są też ci, którzy pozwalają sobie na obmacywanie kobiet tylko dlatego, że uważają, że stanowisko im na to pozwala.

Ale co byś stwierdził, gdybym ci powiedział, że seksizm jest tak głęboki i zakorzeniony, że przechodzi przez tę całą drogę, począwszy od szefa, któremu lepią się ręce, aż w dół – do pracowników firmy, która… sprzedaje okrycia medyczne?

Dzięki Casey, rezydentowi medycyny i jej przyjaciółce, która naprowadziła nas na ten temat, dostaliśmy szansę, która zdarza się raz w życiu – mieliśmy okazję nauczyć się o wyborze płaszcza medycznego i marketingu stosowanego przez medyczne firmy odzieżowe. A Ty jak wybierasz lekarza? Ze względu na płeć, czy patrząc na jego wiedzę, doświadczenie, i przygotowanie pod kątem odpowiedniego oprogramowania medycznego w gabinecie.

Przyjrzymy się firmowemu wyborowi okryć dla mężczyzn.
Ze szkodą dla siebie, mężczyźni nie mają możliwości cieszyć się swoją sylwetką i czerpać satysfakcji z eleganckiego, dopasowanego kitla. Zamiast tego muszą się zadowolić jednym z nieskończonej ilości pospolitych męskich fartuchów medycznych.

Ale spójrzmy głębiej, do czego służą te okrycia?
Mężczyźni mogą użyć swoich kitlów do zrobienia jakiejkolwiek czynności z poniższych. Nie są to tylko chwytliwie stworzone opisy z cechami fartuchów medycznych, ale jednocześnie zawierają one naprawdę te atrybuty, których oczekuje lekarz od swojego kitla: wygląda schludnie, a jego okrycie jest błyszczące, nie zostanie pomylony z dyżurnym, sprawia wrażenie profesjonalisty, którego ubrania są szyte na miarę, jest lekarzem.

Jak się to ma do wyboru kitli dla kobiet?

Czy to nie wspaniale jest żyć w 2017 roku, gdzie kobieta może być wszystkim, począwszy od seksownej lekarki, przez seksowną blogerkę, po po prostu seksowne ciało. Czuję się fantastycznie.